Mallapur Hyderabad, Telangana
GST No. 36AXNPP0056H1ZB
Call 0804764364278% Response Rate
Send Enquiry














Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 sq ft |
| Thickness | 18 mm |
| Grade | Interior |
| Density | 800 kg/m³ |
| Length | 2440 mm |
| Width | 1220 mm |
| Surface Finish | Plain |
| Formaldehyde Grade | E2 |
| Moisture Resistance | BWR |
| Edge Profile | Square Edge |
| Application | Wardrobes, Wall Paneling, Partitions, Modular Kitchen, Furniture |
View Complete details