Mallapur Hyderabad, Telangana
GST No. 36AXNPP0056H1ZB
Call 0804764364278% Response Rate
Send Enquiry














Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 110 Piece |
| Thickness | 30 mm |
| Surface Finish | Lamination |
| Height | 80 Inch |
| Type of Wood | Mango or Pine |
| Door Position | Interior |
| Usage | Home |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 180 sq ft |
| Height | 7 Feet |
| Type of Wood | Pinewood |
| Usage | Home |
| Brand | Deccan Doors |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | Lightweight |
| Maintenance | No need for polish or paint - Low Maintenance |
| Surface | Smooth laminated surface |
| Structure | Strong |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 320 sq ft |
| Thickness | 18 mm |
| Size | 8x4 ft |
| Suitable For | Modular Furniture & Cabinets |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness Options: | 6mm, 9mm, 12mm, 18mm, 19mm |
View Complete details






| Minimum Order Quantity | 10 sq ft |
| Thickness | 12 mm |
| Size | 8x4 ft |
| Usage/Application | Wardrobe |
| Core Material | Gurjan |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details










Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 320 sq ft |
| Thickness | 18 mm |
| Size | 8*4 |
| Size (Sq ft) | 8x4 |
| Grade | Marine |
| Warranty | 25 Years |
| Brand | Deccan Plywood |
| Usage/Application | Furniture |
| Color | Green |
| Core Material | Gurjan |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
View Complete details














| Minimum Order Quantity | 320 sq ft |
| Thickness | 18 mm |
| Size | 8x4 ft |
| Usage/Application | Wardrobe |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | 100% Gurjan Wood |
View Complete details